Чому каталізатори виходять з ладу

13.01.2021 20:46 3
Чому каталізатори виходять з ладу

Каталітичний нейтралізатор - необхідна деталь, яку мають всі бензинові автомобілі. Він потрібен, щоб розкладати шкідливі гази, що виділяються з двигуна машини, та робити їх менш токсичними.

Основа каталізатора - керамічний блок, що має стільникову структуру. Каталітичний активний шар відіграє важливу роль, на ньому відбуваються хімічні реакції, при яких отруйні речовини відпрацьованих газів, а саме оксид вуглецю і оксиди азоту - перетворюються в діоксид вуглецю і азот, а вуглеводні - в діоксид вуглецю і водяну пару. Ступінь очищення відпрацьованих газів в справному нейтралізаторі досягає 98%. Тому, на каталізаторі залишається стільки отруйних речовин, та несправність може позначитися не лише на роботі автівки, а й забруднювати навколишнє середовище, включаючи легені людини. Несправності каталізатора виглядають як:

  • оплавлення, що проявляється у вигляді спікання сот і приводить до утрудненого проходу відпрацьованих газів. Зазвичай це відбувається після того, як перевищено поріг температури газів в 900 градусів. Поступово соти забиваються, внаслідок чого перегріваються та плавляться далі;

  • пошкодження та руйнування керамічного шару. Його частинки можуть потрапляти та перешкоджати роботі інших деталей;

  • нейтралізатор забивається продуктами неповного згоряння палива та масла, що не дозволяє двигуну “дихати”. Відпрацьовані гази не мають виходу. В такому випадку варто замінити каталізатор на новий.

Проте, виникає зустрічне питання: що робити з відпрацьованим каталізатором? Викинути на узбіччя чи залишити в гаражі небезпечно через накопичені в ньому шкідливі речовини. В такому випадку скупка каталізаторів - єдине правильне рішення.

Основні причини поломки каталізаторів

Виробники каталізаторів вказують, що термін його служби становить близько 180 - 250 тисяч кілометрів. Та на практиці проблеми можуть виникнути і при меншому пробігу, особливо в великих містах, де часто доводиться стояти в пробках. Варто звертати увагу на особливості експлуатації, та залежно від цього замінювати нейтралізатор кожні 3 - 7 років.

Причинами поломки каталізаторів є:

  • вигоряння активного шару, а саме металів, що покривають стільники. В такому разі якість вихлопу значно погіршується;

  • неякісне пальне. До бензину часто додають свинець, аби збільшити октанове число, це збільшує навантаження на прилад;

  • несправність двигуна. Проблеми з запалюванням та в поданні пального, призводить до вигорання активного шару;

  • механічне пошкодження каталітичного нейтралізатора. Підвищена вібрація силового агрегату і удари по каталізатору призводять до руйнування керамічного блоку;

  • термоудар. Миттєве охолодження розпеченого нейтралізатора при подоланні калюжі, наприклад, може викликати тріщини керамічного елементу;

  • неправильний склад паливно-повітряної суміші, викликаний, наприклад, несправністю датчика кисню. Той же ефект викликають негерметичні форсунки.

Якщо прилад вийшов з ладу, побережіть свій автомобіль, замініть деталь на нову, аби уникнути подальших проблем. А щоб вигідно продати його, не зволікайте, зверніться до нас! Ми знаємо, що робити з Вашим каталізатором, якого пора позбутися. Скупка каталізаторів www.demimotors.com/ дозволяє отримати хорошу грошову компенсацію за деталь, що вийшла з ладу!

Следующая новость
Предыдущая новость

Вниманию посетителей! Мы временно отключили возможность комментирования новостей в связи с частыми призывами к противоправным действиям и насилию со стороны некоторых посетителей. Надеемся на Ваше понимание. С уважением, редакция "Осведомителя".

 
Последние новости