Промисловий альпінізм - сфера, в якій, як ніде, важлива чітка організація. Спеціалісти, що хочуть виконувати висотні роботи, повинні пройти навчання, інструктаж та мати відповідне оснащення, що складається з мотузки, обв'язки, карабінів, затискачів, робочого інструменту і спеціальних речей (аптечки, рації або телефону, каски і т.п.). Все спорядження має бути сертифікованим, технічно придатним до експлуатації.
Для роботи на висоті необхідно пройти навчання, що включає в себе курси в спеціалізованих навчальних центрах та практику безпосередньо на висоті. До висотних робіт допускаються люди:
старші вісімнадцяти років;
придатні за станом здоров'я;
мають стаж роботи в сфері промислового альпінізму більше року (під керівництвом досвідчених промислових альпіністів), та тарифний розряд не нижче третього;
закінчили спеціалізовані курси. Як правило, це курси верхолазів, що дають право промисловим альпіністам працювати на висоті із застосуванням канатного методу страхування;
мають робочий стаж по одній з основних робочих спеціальностей. Наприклад: для фахівця по ремонту фасадів в галузі промислового альпінізму потрібно також бути штукатурником або малярем, для ремонту покрівлі та монтажу водостоків - бляхарем.
Так як спектр робіт на висоті різноманітний, то перед їх початком повинні бути враховані всі можливі шкідливі фактори і потенційні загрози. Якщо в ході виконання робіт фахівцеві потрібно працювати з болгаркою або зварюванням, то страхувальна система має бути посилена металевим тросом або ланцюгом; при роботі з фарбою висотникам потрібно мати при собі респіратор і захисні окуляри, і т.п.
Промисловий альпініст повинен чітко оволодіти методикою спуску і підйому по альпіністській мотузці, вміти вибирати точки кріплення для мотузок, чітко уявляти обсяг виконуваних робіт, володіти навичками будівельних робіт, потрібними в конкретному випадку.
Правилами техніки безпеки в промисловому альпінізмі забороняється проводити роботи в умовах поганої видимості - вночі і в тумані, під час дощу або снігопаду, при вітрі більше 10 м/с.
Залежно від умов і стану робочої зони до висотних робіт методом промислового альпінізму допускається бригада висотників в складі не менше двох осіб. При цьому, до фахівця, що знаходиться в небезпеці, повинен прийти на допомогу протягом 15 хвилин його напарник.
Важливо пам'ятати, що в процесі роботи на небезпеку наражаються не тільки майстри, підсобні робітники, а також всі, хто опиниться безпосередньо під робочою зоною на землі. Тому перед початком висотних робіт важливо захистити територію відповідно до вимог техніки безпеки і поставити спостерігача.
Вимоги до техніки безпеки, яких повинні дотримуватися промислові альпіністи, детально викладені в наказі Державного Комітету України з охорони праці, від 09.10.2003.
Компанія https://alptex.com.ua ретельно дотримується вимог правил техніки безпеки в промисловому альпінізмі, адже найкраще страхування від непередбачених ризиків - це професіоналізм співробітників. Ви сміливо можете звернутися до фахівців компанії та бути певними в якості виконання висотних робіт.